Wywiady z pracownikami Cement Ożarów S.A. w lokalnej prasie


W ostatnim numerze kwartalnika „Ożarów. Samorządowe pismo społeczno-kulturalne” ukazały się wywiady z dwojgiem naszych pracowników. Inżynierowie procesu Dmytro Chaplyk oraz Aleksandra Zeidel opowiedzieli o wielu aspektach swojej pracy. Oboje wzięli udział w programie ITP-C, w ramach którego mieli możliwość pracowania w innym kraju. Dmytro przyjechał z Ukrainy do Polski, a Aleksandra wyjechała z Polski na Ukrainę.

W wywiadzie mówili nie tylko o samym programie ITP-C, ale również o tym, jak w ogóle zaczęła się ich przygoda z branżą i naszą firmą, czym zajmują się na co dzień w pracy i czego się u nas nauczyli.

„Najważniejsza jest komunikacja i współpraca z ludźmi z innej kultury. Komunikacja jest bardzo mocnym narzędziem w mojej codziennej pracy. Również dla mnie, jako inżyniera procesu, obserwowanie codziennej pracy i wykonywanie zadań dało mi doskonałe doświadczenie techniczne i poszerzyło spojrzenie na proces. Z pewnością pomoże mi to być bardziej efektywnym w dalszej pracy” – ocenia Dmytro Chaplyk.

„Każdy nowy dzień w pracy to nowe wyzwanie. Dlatego uwielbiam tę pracę – nigdy nie znajdziesz tu stagnacji. Oprócz wypracowania nowych nawyków kulturowych i nauki języka, każdego dnia spotyka mnie nowe zadanie. Zgodnie ze zdaniem: „Nie potrafisz? To się naucz!”. Więc codziennie muszę się czegoś uczyć. Najbardziej pomocne w tym procesie jest podejście moich kolegów, których zawsze mogę o wszystko zapytać” – mówi z kolei Aleksandra Zeidel.

Historie Dmytra i Aleksandry pokazują, jak wiele możliwości rozwoju czeka na pracowników Cementu Ożarów.

Przeczytaj wywiady

Download the PDF file .