Cement Ożarów S.A.

Spółka, znana wcześniej pod nazwą Cementownia „Ożarów”, działa na rynku materiałów budowlanych od 1978 roku, oferując szeroki asortyment cementów wysokiej jakości. Od roku 1995 należy do międzynarodowego koncernu CRH plc z siedzibą główną w Irlandii. Koncern ten znajduje się w czołówce największych producentów cementu i innych materiałów budowlanych na świecie. Obecnie Grupa CRH działa w 31 krajach, zatrudniając ponad 85 000 osób w ok. 3 600 lokalizacjach i jest zorganizowana w sześciu segmentach biznesowych w Europie, Azji i obu Amerykach. Łączny przychód Grupy w 2017 roku wyniósł ponad 27 miliardy Euro.

Misja Firmy

Cement Ożarów, w oparciu o swój 40-letni dorobek, historię ciągłego rozwoju i doświadczenie, jest wyznacznikiem nowych trendów oraz stanowi wzór dla całego sektora. Produkujemy najwyższej jakości cementy dzięki zachowaniu najwyższej staranności, jakości i obsługi klienta. Tworzymy bezpieczne środowisko pracy i przestrzegamy światowych standardów w tym zakresie. Dbamy o środowisko naturalne i aktywnie angażujemy się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Szanujemy wszystkie osoby z którymi współpracujemy, zarówno w firmie jak i poza nią. Inwestujemy w rozwój naszych pracowników, umożliwiamy im karierę zarówno w naszej Spółce jak i innych spółkach z Grupy CRH w Polsce i na świecie. Dążymy do doskonałości w naszej codziennej pracy i na każdym poziomie organizacji. Ciągle doskonalimy nasze procesy w celu minimalizacji kosztów i dostarczaniu maksymalnych wyników finansowych. Pracujemy nad samodoskonaleniem się i wymagamy ciągłego doskonalenia od innych. Nie ustajemy w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań, efektywniejszej pracy i osiąganiu wzorcowych wyników. Osiągamy ponadprzeciętne rezultaty dzięki zespołowemu działaniu i innowacyjnym pomysłom w całym CRH.

Działalność

W skład Grupy w Polsce wchodzi obecnie około 90 lokalizacji, produkujących materiały budowlane.

Dzisiaj, Cement Ożarów S.A. to nowoczesna firma z zakładami produkcyjnymi w Karsach i w Rejowcu oraz siedzibą statutową w Warszawie przy ul. Ks. I. Skorupki 5. Poprzez spółki wchodzące w skład Grupy kapitałowej, działa na rynku materiałów budowlanych w następujących sektorach produktowych:

  • cement hutniczy,
  • cement portlandzki (CEM I i CEM II),
  • beton i prefabrykaty,
  • wapno,
  • asfalt i kruszywa.

Produkty firmy, znane pod marką handlową Cement Ożarów, łączącą bogaty asortyment dwóch cementowni w Ożarowie i w Rejowcu, są łatwo dostępne, dobre jakościowo i chętnie kupowane.

Wysoka jakość wyrobów oraz wysoki poziom obsługi Klienta, to cele jakie stawia sobie Spółka dla utrzymania wysokiej pozycji wśród producentów cementu.