
Kongres Technologów z MOCNĄ dawką wiedzy!
- Cement Ożarów
- Aktualności
- Kongres Technologów z MOCNĄ dawką wiedzy!
10 kwietnia zaprosiliśmy wybitnych specjalistów naszej branży do hotelu Binkowski, gdzie zorganizowaliśmy kolejny Kongres Technologów. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, informacji i inspiracji w zakresie zrównoważonego rozwoju w branży budownictwa. To także wspaniałe miejsce na zapoznanie się z najnowocześniejszymi technologiami wspierającymi transformację tego sektora.
Konferencja, poprowadzona przez Artura Paszkowskiego, Dyrektora ds. Doradztwa Technicznego i Rozwoju oraz Sandrę Naumiuk, Kierownika Laboratorium, została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich stanowiła liczne prelekcje dotyczące m.in. budowania przyszłości z wykorzystaniem rozwiązań o obniżonej emisji, o czym opowiedziała dr inż. Anna Skawińska z Cement Ożarów, kluczowych zmian w zakresie wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych - CPR, które omówiła dr inż. Marta Kiernia-Hnat oraz stosowania cementów o obniżonej emisji w wyrobach wibroprasowych, który to temat przedstawił mgr inż. Piotr Nowicki.
Drugą część stanowiły warsztaty, podczas których wybitni specjaliści - poprzez zajęcia praktyczne – pokazywali nowoczesne rozwiązania w prefabrykacji ciężkiej, omówione przez przedstawicieli firmy MC BAUCHEMIE. Z kolei specjaliści firmy STACHEMA przygotowali warsztat dot. modelowania właściwości reologicznych, a pracownicy firmy ATLAS opowiadali o innowacyjnych metodach recyklingu mieszanek betonowych. Uczestnicy wydarzenia mogli także obejrzeć oraz wziąć udział w wirtualnym spacerze po zakładzie produkcyjnym Cement Ożarów.
Bardzo cieszy nas duże zainteresowanie uczestników, których pytania stanowiły doskonałą okazję do merytorycznej wymiany poglądów.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział i z niecierpliwością czekamy na kolejne tak wartościowe spotkania!





