Memoriał Ambroziaka


Polbruk S.A. już po raz trzeci, a Cement Ożarów S.A. po raz drugi wspierały organizację Memoriału Ambroziaka, siatkarskiego wydarzenia, które ma na celu promowanie sportu wolnego od dopingu oraz zgodnego z zasadami fair play.

Zdzisław Ambroziak był zawodowym siatkarzem, trzykrotnym mistrzem Polski, uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Meksyku i Monachium. Po zakończeniu kariery siatkarskiej został dziennikarzem i komentatorem sportowym. Zmarł w 2004 roku.
Po trzech latach powstała fundacja jego imienia, która organizuje na warszawskim Ursynowie trzydniową imprezę – Memoriał Zdzisława Ambroziaka.

W turnieju rozgrywanym w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji w Warszawie wzięło udział sześć drużyn z czołówki PlusLigi. Wśród nich znaleźli się: AZS Częstochowa, Effector Kielce, Łuczniczka Bydgoszcz, AZS Politechnika Warszawska, Lotos Trefl Gdańsk i Asseco Resovia Rzeszów.

W niedzielnym finale Asseco Resovia Rzeszów zwyciężyła 3:1 z zespołem Onico AZS Politechnika Warszawska. Trzecie miejsce zajęli siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk, którzy wygrali z Łuczniczką Bydgoszcz 3:2.

Poniżej przedstawiamy ostateczną klasyfikację XI Memoriału:

I miejsce – Asseco Resovia Rzeszów
II miejsce – Onico AZS Politechnika Warszawska
III miejsce – Lotos Trefl Gdańsk
IV miejsce – Łuczniczka Bydgoszcz
V miejsce – AZS Częstochowa
VI miejsce – Effector Kielce