30-lecie działalności Stowarzyszenia Producentów Cementu i prezentacja raportu nt. branży cementowej


W 2020 roku obchodzimy 30-lecie działalności Stowarzyszenia Producentów Cementu, do którego należy m.in. Cement Ożarów S.A. Z tej okazji 12 października w Warszawie odbyła się debata zatytułowana „Przemysł cementowy w Polsce – spajamy Europejski Zielony Ład”.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. wiceminister Zbigniew Gryglas (Ministerstwo Aktywów Państwowych), wiceminister Piotr Dziadzio (Ministerstwo Klimatu) i posłowie do Parlamentu Europejskiego Adam Jarubas, Grzegorz Tobiszewski i Krzysztof Hetman. Stowarzyszenie Producentów Cementu reprezentowali m.in. Przewodniczący Stowarzyszenia Krzysztof Kieres oraz Janusz Miłuch, Członek Zarządu Stowarzyszenia i jednocześnie Prezes Zarządu naszej spółki Cement Ożarów S.A.

Podczas debaty zaprezentowano raport przygotowany przez firmę EY – „Wpływ branży cementowej na gospodarkę Polski”. Jest to to pierwsze w Polsce opracowanie omawiające rolę przemysłu cementowego w polskiej gospodarce.

Raport jest dostępny na stronie: https://www.polskicement.pl/aktualnosci/jest-raport-firmy-ey-pt-wplyw-branzy-cementowej-na-gospodarke-polski/

Zapis filmowy całej debaty można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=W2SMyB0mPhE&feature=emb_title